Улаанбаатар
“Улаанбаатар-2014” олон улсын тэмцээн боллоо
2014-3-3

Өнгөрөгч амралтын өдрүүдэд “Улаанбаатар-2014” тэшүүрийн аварга шалгаруулах олон улсын тэмцээн “Төв цэнгэлдэх хүрээлэн”-д болж, ОХУ, БНСУ-ын тамирчид ирж оролцон, манай тэшүүрчидтэй өрсөлдлөө.

Манай тэшүүрчдийн хувьд өнгөрөгч сарын 27-нд өндөрлөсөн улсын аварга шалгаруулах өсвөр үе залуучуудын тэмцээнд амжилттай оролцсон тамирчид энэхүү тэмцээнд оролцсон юм.

Уг тэмцээнд БНХАУ, Казахстан, Япон, Унгар зэрэг улсын тамирчид оролцох мэдүүлгээ илгээгээд байсан ч дотоодын тэмцээнтэй нь давхацсан учраас ирж оролцож амжаагүй байна. “Улаанбаатар-2014” тэшүүрчдийн олон улсын тэмцээний ерөнхий шүүгчээр  Д.Мандах ажиллажээ.

Тэмцээний дүнг танилцуулж байна.

:

Хөвгүүд, 500 м, “С” ангилал:

1.Я.Зоригтбаатар 41,15

2.Г.Сансарбилэг 42,73

3.У.Алтан-Эрдэнэ 44,64

5

“B” ангилал:

1.Юү Жон Со (БНСУ) 40,09

2.Б.Батгэрэлт 41,67

 3.М.Мөнх-Од 41,91

4

“A” ангилал:

1.Г.Батмагнай 40,52

2.Д.Гочоосүрэн 41,09

3.Б.Тулга 41,17

5

1500 м, “С” ангилал:

1.Я.Зоригтбаатар 2:08,59

2.Г.Сансарбилэг 2:14,30 3.

У.АлтанЭрдэнэ 2:21,91

5

“B” ангилал:

1.Юү Жон Со (БНСУ)

 2:06,18 2.Б.Батгэрэлт 2:11,81

 3.М.Мөнх-Од 2:13,13

3000 м, “C” ангилал:

1.Я.Зоригтбаатар 4:36,35

 2.Г.Сансарбилэг 4:56,52

3.Д.Алтансүх 5:04,02

5

“B” ангилал:

1.Б.Батгэрэлт 4:39,49

2.Юү Жон Со (БНСУ) 4:40,87

3.М.Мөнх-Од 4:53,89

5

“А” ангилал:

1.Г.Батмагнай 4:42,83

2.Д.Гочоосүрэн 4:43,23

3.С.Чернышов (ОХУ) 4:43,23

5

5000 м, “А” ангилал:

1.С.Чернышов (ОХУ) 8:09,68

 2.Г.Батмагнай 8:10,38

 3.Д.Гочоосүрэн 8:12,78

5

Охид, 500 м:“С” ангилал:

1.Г.Бумантунгалаг 47,83

 2.Г.Маралмаа 48,32

 3.Б.Сумъяа 49,18

6

“В” ангилал:

1.Т.Оюун-Эрдэнэ 46,05

 2.А.Карасева (ОХУ) 50,60

 3.Т.Намжилсүрэн 50,91

5

“А” ангилал:

 1.А.Зул 44,82

2.А.Энх-Ариун 45,24

3.Н.Александрова (ОХУ) 51,40

1500 м, “С” ангилал:

6

1.Б.Сумъяа 2:30,50

 2.Г.Маралмаа 2:34,43

 3.Б.Гэрэлтуяа 2:35,31

6

“B” ангилал:

1.Т.Оюун-Эрдэнэ 2:28.69

 2.Т.Намжилсүрэн 2:41,09

 3.А.Карасева (ОХУ) 2:49,21

5

“А” ангилал:

6

1.А.Зул 2:24,78

2.А.ЭнхАриун 2:28,14

 3.Н.Александрова (ОХУ) 2:48,96

3000 м ,“С” ангилал:

1.Б.Сумъяа 5:28,55

2.Б.Гэрэлтуяа 5:37,47

3.Г.Маралмаа 5:40,40

“B” ангилал:

 1.Т.Оюун-Эрдэнэ 5:24,49

 2.Т.Намжилсүрэн 5:34,17

3.А.Карасева (ОХУ) 6:16,64

“A” ангилал:

1.А.Зул 5:12,07

 2.А.ЭнхАриун 5:22,07

 3.Н.Александрова (ОХУ) 6:06,63

6

Б.Буд

Shuud.mn
Сонин хачин
tsetseg:
medeegee guitsed bicheech ee 1000 m 5000m yasan be
2014-03-04
bill:
mobi kom nuguu reklamnii teshyyren deeree arai yadan togtoj baigaa nuxuruu oruulaxgyi yum baixdaa mpbi komiin sugalaanii ynen nyyr tsarai baina lee dee
2014-03-03