Өнгөрөгч амралтын өдрүүдэд “Улаанбаатар-2014” тэшүүрийн аварга шалгаруулах олон улсын тэмцээн “Төв цэнгэлдэх хүрээлэн”-д болж, ОХУ, БНСУ-ын тамирчид ирж оролцон, манай тэшүүрчидтэй өрсөлдлөө.
Манай тэшүүрчдийн хувьд өнгөрөгч сарын 27-нд өндөрлөсөн улсын аварга шалгаруулах өсвөр үе залуучуудын тэмцээнд амжилттай оролцсон тамирчид энэхүү тэмцээнд оролцсон юм.
Уг тэмцээнд БНХАУ, Казахстан, Япон, Унгар зэрэг улсын тамирчид оролцох мэдүүлгээ илгээгээд байсан ч дотоодын тэмцээнтэй нь давхацсан учраас ирж оролцож амжаагүй байна. “Улаанбаатар-2014” тэшүүрчдийн олон улсын тэмцээний ерөнхий шүүгчээр Д.Мандах ажиллажээ.
Тэмцээний дүнг танилцуулж байна.
:
Хөвгүүд, 500 м, “С” ангилал:
1.Я.Зоригтбаатар 41,15
2.Г.Сансарбилэг 42,73
3.У.Алтан-Эрдэнэ 44,64
5
“B” ангилал:
1.Юү Жон Со (БНСУ) 40,09
2.Б.Батгэрэлт 41,67
3.М.Мөнх-Од 41,91
4
“A” ангилал:
1.Г.Батмагнай 40,52
2.Д.Гочоосүрэн 41,09
3.Б.Тулга 41,17
5
1500 м, “С” ангилал:
1.Я.Зоригтбаатар 2:08,59
2.Г.Сансарбилэг 2:14,30 3.
У.АлтанЭрдэнэ 2:21,91
5
“B” ангилал:
1.Юү Жон Со (БНСУ)
2:06,18 2.Б.Батгэрэлт 2:11,81
3.М.Мөнх-Од 2:13,13
3000 м, “C” ангилал:
1.Я.Зоригтбаатар 4:36,35
2.Г.Сансарбилэг 4:56,52
3.Д.Алтансүх 5:04,02
5
“B” ангилал:
1.Б.Батгэрэлт 4:39,49
2.Юү Жон Со (БНСУ) 4:40,87
3.М.Мөнх-Од 4:53,89
5
“А” ангилал:
1.Г.Батмагнай 4:42,83
2.Д.Гочоосүрэн 4:43,23
3.С.Чернышов (ОХУ) 4:43,23
5
5000 м, “А” ангилал:
1.С.Чернышов (ОХУ) 8:09,68
2.Г.Батмагнай 8:10,38
3.Д.Гочоосүрэн 8:12,78
5
Охид, 500 м:“С” ангилал:
1.Г.Бумантунгалаг 47,83
2.Г.Маралмаа 48,32
3.Б.Сумъяа 49,18
6
“В” ангилал:
1.Т.Оюун-Эрдэнэ 46,05
2.А.Карасева (ОХУ) 50,60
3.Т.Намжилсүрэн 50,91
5
“А” ангилал:
1.А.Зул 44,82
2.А.Энх-Ариун 45,24
3.Н.Александрова (ОХУ) 51,40
1500 м, “С” ангилал:
6
1.Б.Сумъяа 2:30,50
2.Г.Маралмаа 2:34,43
3.Б.Гэрэлтуяа 2:35,31
6
“B” ангилал:
1.Т.Оюун-Эрдэнэ 2:28.69
2.Т.Намжилсүрэн 2:41,09
3.А.Карасева (ОХУ) 2:49,21
5
“А” ангилал:
6
1.А.Зул 2:24,78
2.А.ЭнхАриун 2:28,14
3.Н.Александрова (ОХУ) 2:48,96
3000 м ,“С” ангилал:
1.Б.Сумъяа 5:28,55
2.Б.Гэрэлтуяа 5:37,47
3.Г.Маралмаа 5:40,40
“B” ангилал:
1.Т.Оюун-Эрдэнэ 5:24,49
2.Т.Намжилсүрэн 5:34,17
3.А.Карасева (ОХУ) 6:16,64
“A” ангилал:
1.А.Зул 5:12,07
2.А.ЭнхАриун 5:22,07
3.Н.Александрова (ОХУ) 6:06,63
6
Б.Буд
Уншиж байна |