Сонгууль-2020: Нам, эвслээс НЭР ДЭВШИГЧИД
5-18

 

 

Нам, эвслүүд УИХ-ын ээлжит сонгуульд нэр дэвшигчдээ тодруулаад байна. Өчигдрөөс СЕХ-нд нэр дэвшигчдийн материалыг хүргүүлж эхэллээ. СЕХ энэ сарын 21-нийг хүртэл хуулийн хугацаанд нам, эвсэл, бие даагчдын  материалыг хүлээж авах юм. 

 

Нам, эвсэл дараах байдлаар нэр дэвшигчдээ тодруулаад байна. 

 

 

АЙМАГ

ТОЙРОГ

МАНДАТ

МАН

АН

"Зөв хүн электорат" эвсэл

Архангай

1

3

Ё.Баатарбилэг, Г.Тэмүүлэн. Ж.Мөнхбат

П.Мөнхтулга

Н.Батбаяр

Д.Золжаргал

 

Р.Жаргалмаа

Ц.Сандуйжав

Баян-Өлгий

2

3

Х.Баделхан, Т.Абубахир, А.Галимхан

Д.Мурат

 Б.Бейсен

Р.Гажайв

 

Э.Одхүү

Баянхонгор

3

3

Б.Батцэцэг, Г.Занданшатар, Г.Элдэв-Очир

Ганбат

Нүрзэд

Адьяасүрэн

Ж.Төмөрхуяг /хуульч/

М.Ариунтуяа /судлаач/

Булган

4

2

Ж.Бат-Эрдэнэ, Ц.Анандбазар

Гал-Эрдэнэ

Өсөхбаяр

Б.Гүнбилэг /хуульч/

Говь-Алтай

5

2

Г.Раднаасэд, Б.Энх-Амгалан

О.Амгалан-баатар

О.Батханд

Л.Энхнасан

Говьсүмбэр

Дундговь

6

2

Г.Мөнхцэцэг, Сү.Батболд

Л.Одсэр

Б.Наранхүү

Б.Арвинбаяр

Дорнод

7

2

М.Бадамсүрэн, Ц.Сэргэлэн

Ж.Энхболд

П.Батчимэг

Ч.Баттулга

Ш.Төгсбаяр

Дорноговь

8

2

 

Ц.Жадамбаа

Д.Алтангэрэл

С.Саран

Завхан

9

2

Б.Баярсайхан, Ц.Цэрэнпунцаг

З.Нарантуяа

Д.Батсайхан

С.Бямбаасүрэн

Б.Амраа

Өвөрхангай

10

3

Д.Тогтохсүрэн, С.Чинзориг, Г.Ганболд

О.Алтангэрэл

Б.Ганхөлөг

Ч.Даваабаяр

Д.Мөнхболд

Өмнөговь

11

2

Н.Наранбаатар, Х.Мандахбаяр

Б.Бадраа

Д.Бат-Эрдэнэ

А.Ганбаатар

Сүхбаатар

12

2

Т.Ганди, н.Энхтөр

Ж.Батсуурь Н.Ганибал

Р.Энхтуяа

Сэлэнгэ

13

3

Ж.Эрдэнэбат, Ч.Ундрам, Д.Өнөрболор

Д.Эрдэнэбат

Д.Үүрийнтуяа

С.Баярцогт

Д.Амарсайхан

Ц.Бат-Эрдэнэ

А.Мөнх-Эрдэнэ

Төв

14

2

Н.Энхболд, Д.Гантөгс, Ж.Батжаргал

Х.Тэмүүжин

Д.Эрдэнэсувд

Ц.Туваан

Н.Насанбилэг /Ёс зүйн намын дарга/

З.Сугар,

Г.Эрдэнэзул

Увс

15

2

Ч.Хүрэлбаатар, Н.Цэрэнбат, Б.Чойжилсүрэн

С.Жавхлан

Ц.Өлзийтогтох

Д.Болд-Эрдэнэ

Д.Цэдэнпунцаг

Ховд

16

3

Ц.Цогзолмаа, С.Бямбацогт, О.Батнайрамдал

Б.Пүрэвдорж

Н.Пунцаг

Ц.Адишаа

Г.Буянбаатар

С.Лхамчимэг

Хөвсгөл

17

3

Л.Мөнхбаатар, Л.Энх-Амгалан, Ц.Даваасүрэн

Б.Баярмаа

Д.Ганболд

Ч.Батцог

Б.Ууганбаяр

Т.Туяа

 

Хэнтий

18

3

У.Хүрэлсүх, Л.Оюун-Эрдэнэ, Б.Бат-Эрдэнэ

Э.Бат-Үүл

Ж.Оюунбаатар

Т.Пүрэвхатан

Д.Мөнхсаруул

Дархан-Уул

19

3

Ц.Нямдорж, Д.Батлут, Б.Оюунгэрэл

Н.Мөнхдаш

Д.Энхтуяа

Б.Бямбасайхан

А.Галтбаяр

Б.Отгонтөгс

Л.Наранбаатар

Орхон

20

3

Б.Жавхлан, Б.Баттөмөр, Д.Дамдийням

О.Баасанхүү

Д.Оросоо

Ц.Батхуяг

А.Ундрахтамир

С.Эрдэнэцэцэг

Б.Гантүшиг

Багануур, Багхангай, Налайх

21

2

С.Амарсайхан, Ц.Сандаг-Очир

М.Энх-Амар

Ц.Алтанцэцэг

Б.Мөнхдөл

Ц.Нандинбаатар

Баянзүрх

22

2

Б.Энхбаяр, Б.Саранчимэг,

З.Энхболд

Т.Батцогт

П.Наранбаяр

Г.Уянгахишиг

Баянзүрх

23

3

Х.Булгантуяа, Бат-Амгалан, Ж.Чинбүрэн

Ц.Одон-тунгалаг

Д.Пүрэвдаваа

Ж.Баясгалан

Д.Гантулга

Р.Рагчаасүрэн

А.Дөлгөөн

Сүхбаатар

24

3

Ц.Мөнхцэцэг, Ц.Мөнх-Оргил, Д.Цогтбаатар

Р.Амаржаргал

С.Эрдэнэболд

Э.Долгион

Б.Мөнхсоёл

Г.Ганхүү

Д.Мөнх-Эрдэнэ

Чингэлтэй

25

3

М.Оюунчимэг, Т.Аюурсайхан, Ж.Сүхбаатар

Ц.Баатархүү

Г.Уянга

Ш.Булгамаа

Б.Найдалаа ХҮН-ын дарга

Ш.Энхтуул

Г.Ганбаяр

Баянгол

26

3

Д.Лүндээжанцан, Ж.Ганбаатар, Х.Ганхуяг

С.Эрдэнэ

С.Одонтуяа

Д.Батцогт

Ж.Золжаргал

Т.Үүрцайх

Д.Түмэн-Өлзий

Сонгинохайрхан

27

3

Д.Сумъяабазар, Н.Учрал,

П.Цэцэгмаа

Г.Очирбат

Б.Эрдэнэ

Ж.Отгонбаяр

Сонгинохайрхан

28

3

Б.Жаргалмаа, П.Анужин, Х.Нямбаатар

Д..Батбаяр

Пунсалмаа

О.Магнай

А.Амарбаяр

С.Баярбаатар

Х.Базарханд

Хан-Уул

29

3

Д.Сарангэрэл, Г.Амартүвшин, Алдаржавхлан

Б.Түвшин Ч.Өнөрбаяр

Т.Энхсайхан

 

Т.Доржханд

Б.Мөнхцэлмэг

Г.Жавхлантөгс

 

 

 

Shuud.mn
Сонин хачин
ИРГЭН:
УЛС ТӨР ШИРЭНГИЙН ХУУЛИАР ЯВДАГ АРААТНУУД , АРААТНУУДАД ИТГЭЭД БАРИУЛБАЛ ХОХЬ БОЛНО. ИРГЭД БИД АРААТАНД БАРИУЛАХГҮЙ БАЙХ АРГЫГ ЭС ОЛБОЛ, ОЛОХЫН ТӨЛӨӨ ЭС ТЭМЦВЭЛ ҮРГЭЛЖ ХОХИРНО. ЭНЭ УДААГИЙН СОНГУУЛИАС ЭЕРЭГ ҮР ДҮН ОГТ ГАРАХГҮЙ.
2020-05-31
jhhjjhjh:
худал мэдээлэл тавихаа болих хэрэгтэй
2020-05-18