Их, дээд сургуулийн хичээл эхлэх цагийг 07. 40 цаг болгосонтой холбогдуулан нийтийн тээврийн үйлчилгээний алсагдсан 14 чиглэлийн өглөөний эх авалтын цагийг урагшлуулж, өөрчлөлт оруулжээ. Мөн шаардлагатай тохиолдолд иргэдийн зорчих эрэлтийг үндэслэн холбогдох судалгаа, тооцооллыг хийж зарим чиглэлүүдийн эх авалтын цагийг өөрчлөх боломжтой гэдгийг нийслэлийн Тээврийн газраас мэдээллээ.
ө
Өөрчлөлт оруулсан чиглэлүүд:
№ |
Маршрут |
Өөрчлөгдсөнэхавалтынцаг |
1 |
М:3 "ТЭЦ 3 - Алтайхотхон - СБД-ийн 20-р хороо" |
6:35 |
2 |
М:11 "Нисэх - Чингисхаан ОУ нисэхбуудал - Ардкинотеатр" |
6:40 |
3 |
М:22 "Нисэх - Сонсголон–Тэнгис кино театр–Ард кино театр" |
6:40 |
4 |
M:25б "Баянхошуу–Алтай хотхон - ТЭЦ 3" |
6:40 |
5 |
М:14 "Улиастай - МИУС - Ардкинотеатр" |
6:35 |
6 |
М:14б "Улиастай–Үндэсний цэцэрлэгт хүрээлэн - ТЭЦ3" |
6:40 |
7 |
М:20 "Сэлбэ амралт - МУБИС - Вокзал" |
6:35 |
8 |
М:26 "Улаан чулуут- Их наран - МУБИС" |
6:35 |
9 |
М:17а "Тагнай трейд ШТС- Орбит-Ард кино театр" |
6:35 |
10 |
M:17Б "Tахилт - 40 мянгат - Tэнгискинотеатр" |
6:35 |
11 |
М:12 "Ганхийц -ХМК - Зайсан" |
6:35 |
12 |
М:57 "Гачуурт-Үндэснийцэцэрлэгтхүрээлэн-Зайсан" |
6:30 |
13 |
М:55 "Зайсан-Баянмонголхороолол-Хархоринзах" |
6:55 |
14 |
М:54 "Нарангийнгол - ТЭЦ3- Дүнжингаравхудалдаанытөв" |
6:35 |
Уншиж байна |